VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Potęgowo
Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
,, Każde dziecko to cudowana istota.
Od nas - dorosłych zależy, kim będzie dziecko, gdy dorośnie.
Niech słyszy od Nas słowa najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze i niech wie, że jest kochane. Uczmy je cierpliwości, opiekuńczości, wyrozumiałości, a wychowamy wspaniałego człowieka”
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, religię, status społeczny jak i ekonomiczny ma takie same prawa… Tak obchodzimy ten dzień w grupie 5 latków
Dzień Postaci z Bajek
Dziś w murach naszej szkoły gościmy księżniczki, rycerzy, kowbojów, jednorożców , biedronki oraz całe mnóstwo innych znamienitych postaci rodem z bajkowych kart i kadrów filmowych. To wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.
13
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Klasy 1-3 na spektaklu pt. "Różnorodność kultur Europy"
Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję poznać przedstawicieli poszczególnych krajów Europy i ich zwyczaje oraz bezpośrednio na scenie pomagali bohaterom rozwikłać zagadki.
2Klasy 2
13Klasy 3
12Klasy 1
Dzień postaci z bajek
W środę 20 listopada ogłaszamy Dniem Postaci z Bajek. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do przebrania się za wybraną postać z bajki ( zarówno tej czytanej, jak i oglądanej).
Spotkanie autorskie
W ostatnim czasie szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje. Dzięki pani Marcie Węgrzyn otrzymaliśmy książki od pisarki Pauliny Płatkowskiej z przepięknymi dedykacjami.
Paulina Płatkowska pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych: bajki, powieści, słuchowiska, felietony. Poza pisaniem książek – czyta je, tłumaczy albo redaguje. Hoduje pszczoły, uprawia warzywa i kwiaty. Stara się żyć dobrze. Pisarka znana jest ze swojego wyjątkowego podejścia do opisywania świata przyrody, zwraca szczególną uwagę na piękno i harmonię natury. Autorka zachęca młodych czytelników do zwracania uwagi na otaczający ich świat oraz do doceniania jego różnorodności i bogactwa.
Uwaga - 25 listopada będziemy gościć panią Paulinę Płatkowską na spotkaniu autorskim z najmłodszymi czytelnikami.
6
Klasa 4b na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej
Klasa 4b dziś w Gminna Biblioteka Publiczna Potęgowo na bardzo ciekawych zajęciach poszerzających horyzonty czytelnicze. Dziękujemy za gościnność
5
Egzamin ósmoklasisty
Zapowiedziane przez CKE zmiany to konsekwencja wprowadzenia przez MEN od 1 września 2024 r. „odchudzonej” podstawy programowej kształcenia ogólnego. Od nowego roku szkolnego egzaminy zewnętrzne będą przeprowadzane zgodnie z nową podstawą programową
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty - CKE wprowadziła zmiany na wszystkich trzech egzaminach ósmoklasisty:
- Zmiany na egzaminie z języka polskiego
W informacji podano, że nie są planowane zmiany w formacie arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego stosowanego w latach 2021 – 2024. Będzie się on składał z dwóch części:
Część pierwsza będzie zawierała dwa teksty: literacki i nieliteracki oraz zadania do nich, w tym zadania dotyczące treści i problematyki lektur obowiązkowych. Ale! Tekst literacki nie musi być fragmentem lektury obowiązkowej. Dodatkowo zadania w części pierwszej mogą dotyczyć lektur obowiązkowych z klas IV – VI (poznawanych w całości) oraz z klas VII – VIII (książek i krótkich utworów literackich poznawanych w całości oraz utworów literackich poznawanych we fragmentach).
Część druga to wypracowanie. Uczeń wybiera jeden z dwóch tematów podanych w arkuszu i pisze rozprawkę, opowiadanie albo przemówienie. W latach 2025 – 2028 w wypracowaniu może się odwołać do dowolnej lektury obowiązkowej określonej w podstawie programowej z 2017 r., czyli także do tekstów, które zostały wykreślone w podstawie programowej w 2024 r.
- Zmiany na egzaminie z matematyki
Następuje powrót do formatu arkusza egzaminacyjnego z matematyki stosowanego w latach 2019 i 2020. To znaczy, że arkusz będzie obejmował:
15 zadań zamkniętych (jak w latach 2021 – 2024),
6 zadań otwartych (w latach 2021 – 2024 w arkuszu były 4 zadania otwarte).
Od roku 2025 r. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z matematyki zostanie wprowadzone e-ocenianie.
- Zmiany na egzaminie z języka obcego
Nie zmieni się format arkusza egzaminacyjnego z języka angielskiego stosowanego w latach 2021 – 2024. Arkusz wciąż będzie składał się z pięciu części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości funkcji językowych, znajomości środków językowych i wypowiedzi pisemnej.
W części sprawdzającej umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej uczeń będzie musiał napisać tekst w formie e-maila lub wpisu na blogu, o długości od 50 do 120 wyrazów. Oczekiwany średni poziom biegłości językowej (zgodnie z podstawą programową z 2024 r.) to A2 (A2+ w zakresie rozumienia tekstu).
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO
Rodzice (prawni opiekunowie) ucznia nie później niż do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin, składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację o przystąpieniu ucznia do egzaminu z jednego z języków obcych nowożytnych, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Osoby pełnoletnie składają taką deklarację samodzielnie.
UPRAWNIENIA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.
UPRAWNIENIA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
- Komunikat dyrektora CKE w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych dostępny pod linkiem
- Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym
- 2024/2025 dostępna pod linkiem
- Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2024 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 dostępny pod linkiem
Zebrania z rodzicami
W najbliższą środę 20. listopada o godz. 16.30 odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy !
Niezwykłe lekcje języka polskiego w klasie 4b
Klasa 4b doświadczyła niezwykłych lekcji jak z ,, Akademii pana Kleksa" . Kleksografia i przędzenie liter - przy okazji usprawnianie motoryki małej i rozwój wyobraźni. Anna Mikulska
4
Brawo Aleksander i Oliwier !
Wicemistrzami powiatu w kategorii 7-8 klas w Tenisie Stołowym zostali dziś Oliwier Rejmak i Aleksander Boyke!Dziewczęta: Nikola Świacka i Agata Gorzelak wywalczyły w powiecie 5 miejsce. Brawo dla naszej młodzieży!
Klasy 5 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym EXPERYMENT w Gdyni
- 1628
„Więcej uczymy się, szukając odpowiedzi na pytanie i jej nie znajdując, niż poznając samą odpowiedź.” Lloyd Alexander. Eksperymentowania w klasach 5 a i b c.d.
Klasa 3 b na zajęciach Matludek - zabawy z matematyką rozwijające myślenie kreatywne - Joanna Król
- 6
Klasy 8 na Targach Edukacyjnych w Lęborku
- 25
Brawo Tosia i Milena!
Dziś dziewczęta klasy 6: Antonina Skwarek i Milena Moczulska wywalczyły złote medale w Finale POM w Tenisie Stołowym. Chłopcy natomiast zostali Wicemistrzami powiatu: Tymoteusz Tarka, Filip Piasecki, Boguś Kochański i Olaf Kaziński. Brawo dla wszystkich!
Zmiany w planie lekcji
Od 12 listopada nastąpiły zmiany w planie lekcji. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie zmian w e-dzienniku.
To już 106 lat Niepodległej...
,, To, co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia w sercu i w pamięci..."
Dzisiejszy apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był poświęcony wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że nasza Ojczyzna jest teraz wolna.
Przez historyczną i wzruszającą podróż po trudnych dziejach naszego narodu zabrani zostaliśmy przez Uczniów, którzy włożyli mnóstwo serca w przygotowanie uroczystości. Wielkie brawa dla Uczniów z klasy 1a, 3a, 3b, Ignacego z klasy 2a, Zosi, Krzysia i Olafa z 5b , Filipa i Antka z 5a , Martyny z 8b oraz Julii i Anieli z 7a za profesjonalne poprowadzenie apelu.
Podziękowania za pomoc przy oprawie technicznej dla Maksymiliana z 6b i Alana z 8a .
Podczas apelu nasza szkoła wzięła udział w akcji Szkoła do Hymnu, odśpiewując wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Apel przygotowały: p. Bożena Dąbek, p. Grażyna Bartos, p. Edyta Malek, p. Anna Mikulska, p. Joanna Leśniak, p. Zuzanna Malek, p. Beata Woźniak. O piękną dekorację zadbała p. Dorota Weiwer.
588Święto Niepodległości u najmłodszych przedszkolaków
5-latki świętują Święto Niepodległości
Ignacy sprawił, że dziejsze święto było jeszcze piękniejsze.
Konkurs plastyczny "Rodzina wolna od przemocy"
Projekt wojskowy w klasach 7.
- 27
Archiwum Aktualności