• Mistrzynie powiatu w piłce nożnej dziewcząt

          • Dziewczęta rocznik 2008/2009 w składzie:

            *Olga Czarniak

            *Patrycja Boetcher

            * Wiktoria Nastały

            *Agata Lipka

            *Agata Szczepańska

            *Magdalena Formela

            *Weronika Szybut

            *Michalina Suder

            *Natalia Reikowska

            *Natalia Woźniakowska rozegrały dziś mecze piłki nożnej z reprezentacją Kobylnicy, Jezierzyc i Żelkowem. Po wysokich wygranych nasz zespół został zwycięzcą turnieju

            Gratuluję pięknej gry - Iza Kaffke

          • Światowy Dzień Ziemi w Naszej Szkole

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia.

            To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

            Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

            Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Naszej szkole.

            Tak o czystość wokół Naszej szkoły zadbali w tym tygodniu Nasi Uczniowie

             

            Klasa 4a, 5a i 7a

            klasa 5b i 8b 

            3,4 latki 

            5-latki

          • Kolejny sukces Naszych Uczennic

          • 2023r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,,Sacrum w literaturze polskiej"w Słupsku. Konkurs zgromadził uczniów m. in. z: Lęborka, Siemirowic, Kępic, Charnowa, Słonowic, Łupawy, Słupska, a nawet Malborka. Nasze uczennice pomimo stresu i bardzo dużej rywalizacji świetnie sobie poradziły. Komisja doceniła ich starania i przyznała następujące miejsca (w swoich kategoriach wiekowych):

            Laura Jurek z kl. Ia zajęła III miejsce

            Kinga Modrzejewska z klasy IIIa wyróżnienie

            Hania Mikołajczyk z klasy IV zajęła III miejsce

            Gratulacje!!!

            Wszystkie dziewczynki biorące udział w konkursie zasługują na duże brawaJesteśmy z Was dumni.

          • „Łączy nas pamięć” – 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

          • 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie

            w getcie. Cała Warszawa mimo strasznego terroru, jaki nad nią wisi, i mimo że każdego dnia giną setki Polaków, zelektryzowana, wstrząśnięta, bezsilna i – dumna. Po całym mieście krąży wiadomość: nad murami walczącego getta powiewa sztandar polski i żydowski.

            80 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., obywatele polscy narodowości żydowskiej stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta. Rozpoczęło się w ten sposób powstanie, które przeszło do historii jako powstanie w getcie warszawskim. Było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim

            w okupowanej Europie. W powstańcach nie było nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi przede wszystkim chęć odwetu na Niemcach i zadania im jak największych strat. Nie mieli nic do stracenia – wybierali śmierć z bronią w ręku.

            „Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy” – tak o zrywie mówił Marek Edelman – jeden z jego przywódców.

            Warszawskie getto było największym spośród założonych przez Niemców, w którym zamknęli ok. 450 tys. Żydów. Dziesiątki tysięcy z nich zmarły z chorób i głodu.

            W lipcu 1942 r. Niemcy rozpoczęli deportację więźniów getta do obozu zagłady w Treblince. W ciągu kilku miesięcy wywieziono tam i zagazowano ponad 250 tys. osób. Jesienią 1942r.

            w getcie pozostało już tylko około 60 tys. Żydów, głównie młodych ludzi. W walkach wzięło udział ok. tysiąca słabo uzbrojonych powstańców. Niemcy przeciwstawili im ponad 2 tys. żołnierzy Wehrmachtu, SS oraz pomocniczych oddziałów ukraińskich, litewskich i łotewskich. Przeciwko powstańcom użyte zostały pojazdy opancerzone oraz artyleria. Przez blisko miesiąc warszawskie getto prowadziło nierówny bój z wojskami niemieckimi. Powstańcom pomocy próbowało udzielać polskie podziemie. Znajdujący się

            w beznadziejnej sytuacji, walcząc

            w rozproszonych grupach przeciwstawiali się jeszcze do 16 maja 1943 r. Tego dnia niemiecki gen. Stroop ogłosił koniec akcji pacyfikacyjnej i na znak zwycięstwa rozkazał wysadzić w powietrze Wielką Synagogę. Warszawskie getto zostało zrównane z ziemią.

            Spośród walczących w getcie powstańców, powstanie przeżyło zaledwie kilkudziesięciu.

            Większość z nich jednak nie doczekała końca wojny. Wojnę przeżyło tylko kilku, w tym ww. Marek Edelman.

            Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

            By uczcić pamięć o powstaniu w getcie warszawskim corocznie organizowana jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, której towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Zachęcamy Uczniów i Całą Społeczność Naszej Szkoły do udziału w tej pięknej akcji!

          • KONKURS CHEMICZNY ATOM

          • W II LO im. A. Mickiewicza odbył się V Słupski Konkurs Chemiczny "ATOM" o tytuł Słupskiego Chemika

            Była to też okazja do zwiedzenia szkoły i zapoznania z ciekawą ofertą edukacyjną dla tegorocznych ósmoklasistów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z 8b Hela Kaczmarek i Olga Małek

          • The very hungry caterpillar

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia, z tej okazji ten tydzień w przedszkolu upływa nam na poznawaniu literackich klasyków. 

            Bardzo głodna gąsiennica to bajka dla dzieci, której historię poznaliśmy dziś na … języku angielskim

            Autor książeczki, Eric Carle, w bardzo zabawny sposób wprowadza dzieci w świat… przyrody, liczenia, segregowania i wielu innych umiejętności.

            My dopiero ”zanurzamy” się w niezwykły świat zabawnej gąsiennicy, a Was, drodzy Rodzice, zachęcamy do wspólnego oglądania oraz czytania

          • Certyfikat Easter Egg Hunt

          • Nasza Szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskim wydarzeniu kulturalnym Easter Egg Hunt. Dziękujemy!

          • Regulamin Chillzone

          • Przedstawiamy oficjalny, stworzony przez Uczniów Samorządu Uczniowskiego „Regulamin Chillzone”

            Już lada dzień, Nasi Uczniowie doznają pierwszych relaksujących i wyciszających momentów

            Ps. oficjalne otwarcie już w piątek 21.04.2023, a pierwsze chwile ciszy do złapania dla Naszych Uczniów od przyszłego poniedziałku!

          • Sukces Naszych Uczennic

          • Dzisiaj Natalia Reikowska i Kaja Wyrostkiewicz z kl. 8b reprezentowały Naszą Szkołę w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej ,, Podróże z Herbertem''. Jury nagrodziło występ Natalii 2. miejscem, a Kaja otrzymała wyróżnienie.

            Dziewczyny zostały przygotowane do konkursu przez panią Annę Mikulską

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

          • Wyniki i wręczenie nagród w szkolnym konkursie wielkanocnym

          • 5. kwietnia odbył się apel, na którym dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za zdobyte miejsca oraz udział w konkursie na zajączka wielkanocnego . Za oryginalne i piękne prace na nagrody zasłużyli wszyscy. Gratulujemy wyjątkowych pomysłów.

            Organizator konkursu - Edyta Malek

            Ważne! Uczniowie, którzy byli nieobecni np. z powodu choroby lub szkolnego wyjazdu nagrody otrzymają po świętach

          • Zajączek odwiedził grupę 5-latków

          • Dzisiaj w Naszym Przedszkolu w oddziale 5 latków odwiedził nas zajączek. Zostawił dla Naszych dzieci list, mapę do smakołyków i ślady swoich łapek.  Dzieci bardzo się ucieszyły, że zajączek pamiętał o nich w Przedszkolu, szybko wyruszyły na poszukiwania,  musiały najpierw znaleźć i rozwiązać zagadki - było bardzo wesoło,  dzieci znalazły czkoladowe jajka.  DZIĘKUJEMY ZAJĄCZKU

          • Klasy 4 i 5 w kinie

          • Dziś klasy 4 i 5 pojechały do Multikina w Słupsku na film pt. ,,Szczęście Mikolajka''.

            Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość.

            Wyjazd do kina był wspaniałym przeżyciem. Autorzy książki, na podstawie której obejrzeliśmy film, opowiedzieli o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia wymyślili Mikołajka i w jaki sposób powstała ta książka. Film był bardzo ciekawy i wzruszający.

          • Szkolny konkurs wielkanocny

          • Tradycją w naszej szkole co roku jest konkurs wielkanocny. Tym razem zadaniem uczestników było wykonanie zajączka wielkanocnego jako ozdobę do postawienia. I co tu dużo mówić, zajączki ,,zasypaly" naszą szkołę. Przeróżne, pomysłowe i przepiękne. Komisja nie miała łatwego zadania. Sami popatrzeć na zdjęcia.  Już dziś wyniki i apel, na którym rozdamy nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników